COVID-19 RULES: ALL ATHLETES & PARENTS MUST BE BOOKED IN TO GET ACCESS TO THE ATHLETICS CENTRE.

Speedcity - Current Training Schedule

 

Monday 
5.30pm - 7.30pm

  1. Anas Abu Ganaba
  2. Phillip Baker + Felicia Baker and David Baker
  3. Sundance Fuller
  4. Monique Quirk
  5. Jessica Laurance + Mark Laurance
  6. Tuliana Kabuyawa + Mereani Kabuyawa
  7. Bronte Pickering + Genevieve Shute and Gavin Kalitis
  8. Paige Campbell + Renay Parkinson and Ella Campbell 
  9. Hayley Wright + Patricia Wright 
  10. Annabelle Johnson + Jocelyn Palmer
  11. Raphaela Idris
  12. Evander Kelly + Ellen Macaulay
  13. Emmanuel Boadu
  14. Sadheel Kumar + Sudesh Kumar
  15. Esther Peter + Benjamin Peter and Salwa Abiatara
  16. Samson Smith
  17. Lauryn Kasozi
  18. Sameer Kunwar
  19. Sebastian Sultana + Diana Sultana
  20. Lauryn Kasozi + Sharon Kasozi

 

Monday 
6.15pm - 8.15pm

  1. Joshua Baker + Felicia Baker and David Baker
  2. Kieran Kirk
  3. Corey Joseph
  4. Chris Gillett
  5. Marcus Miraglia
  6. Lachlan Ash + Jason Ash
  7. Lachlan Camilleri
  8. Adam Parsons
  9. Abiatara Peter + Benjamin Peter and Salwa Abiatara
  10. Alyssa Philip
  11. Julio Ruiz-Dávila
  12. Javi Ruiz-Dávila
  13. Cecilia Ruiz-Dávila
  14. Cooper Robb-Jackson + Shelley Robb and Troy Jackson

-------------------------------------------

Tuesday
4.30pm-6.30pm (Jump Technique)

  1. Deyana Trikaliotis
  2. Jessica Laurance + Mark Laurance
  3. Tuliana Kabuyawa + Mereani Kabuyawa
  4. Raphaela Idris
  5. Sebastian Sultana + Diana Sultana
  6. Evander Kelly + Ellen Macaulay
  7. Sadheel Kumar + Sudesh Kumar

 

Tuesday 
5.30pm - 7.30pm (Sprints and Hurdles Technique)

  1. Anas Abu Ganaba
  2. Phillip Baker + Felicia Baker and David Baker
  3. Sundance Fuller
  4. Monique Quirk
  5. Bronte Pickering + Genevieve Shute and Gavin Kalitis
  6. Annabelle Johnson + Jocelyn Palmer
  7. Emmanuel Boadu
  8. Esther Peter + Benjamin Peter and Salwa Abiatara
  9. Samson Smith
  10. Joshua Baker + Felicia Baker and David Baker
  11. Kieran Kirk
  12. Corey Joseph
  13. Chris Gillett
  14. Alyssa Philip
  15. Sameer Kunwar

 

---------------------------------

Wednesday

Hill Sprints - Strength Endurance

11.00am - Training Rooty Hill

4.00pm - Training Rooty Hill

---------------------------------

Friday
4.30pm - 6.30pm

  1. Anas Abu Ganaba
  2. Phillip Baker + Felicia Baker and David Baker
  3. Chris Gillett
  4. Sundance Fuller
  5. Monique Quirk
  6. Jessica Laurance + Mark Laurance
  7. Tuliana Kabuyawa + Mereani Kabuyawa
  8. Bronte Pickering + Genevieve Shute and Gavin Kalitis
  9. Paige Campbell + Renay Parkinson and Ella Campbell 
  10. Hayley Wright + Patricia Wright 
  11. Annabelle Johnson + Jocelyn Palmer
  12. Raphaela Idris
  13. Evander Kelly + Ellen Macaulay
  14. Emmanuel Boadu
  15. Samson Mulbah
  16. Sadheel Kumar + Sudesh Kumar
  17. Esther Peter + Benjamin Peter and Salwa Abiatara
  18. Sameer Kunwar
  19. Sebastian Sultana + Diana Sultana

 

Friday 
5.30pm - 7.30pm

  1. Joshua Baker + Felicia Baker and David Baker
  2. Kieran Kirk
  3. Corey Joseph
  4. Marcus Miraglia
  5. Lachlan Ash + Jason Ash
  6. Lachlan Camilleri
  7. Adam Parsons
  8. Abiatara Peter + Benjamin Peter and Salwa Abiatara
  9. Alyssa Philip
  10. Julio Ruiz-Dávila
  11. Javi Ruiz-Dávila
  12. Cecilia Ruiz-Dávila